JOKIĆEV DABL-DABL U LUDOJ ZAVRŠNICI, LEBRON IDE KUĆI! Mari ponovo u poslednjem napadu doneo pobedu (VIDEO/FOTO)
Duel Nikole Jokića i Entonija Dejvisa na utakmici Nagetsa i Lejkersa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

PLEJ-OF NBA LIGE

Naredni protivnik aktuelnog šampiona je Minesota

Veljko Petrović

Košarkaši Denver Nagetsa plasirali su se u narednu rundu plej-ofa NBA lige pošto su izbacili Los Anđeles Lejkerse sa 4:1 u seriji.

Aktuelni šampion je u svojoj Bol areni u novoj ludoj, napetoj i dramatičnoj završnici savladao "jezerdžije" 108:106.

Baš kao u drugoj utakmici, rezultat je bio u egalu u poslednjem minutu, a Lebron Džejms je pogodio oba slobodna bacanja na 28 sekundi do kraja.

Džamal Mari je držao loptu do samog kraja, a onda je ponovo postao heroj šutem sa poludistance i zakazao je duel sa Minesotom.

Nikola Jokić je upisao dabl-dabl sa 25 poena i 20 skokova, a jedna asistencija falila mu je za tripl-dabl pošto je stao na devet.

U domaćoj ekipi efikasniji i ujedno još jedini dvocifreni bili su pomenuti Mari sa 32 poena i Majkl Porter Džunior sa 26.

Kod Lejkersa je najbolji bio Lebron Džejms sa 30 poena, 11 asistencija i devet skokova, a Ostin Rivs je dodao 19 poena.

Entoni Dejvis došao je do 17 poena i 15 skokova, Rui Hačimura stao je na 15, a Dianđelo Rasel na jednom manje poenu.

Denver je lepo otvorio meč, ali su gosti uspostavili kontrolu nad situacijom serijom 8:0. Tim Majka Melouna na kraju prve četvrtine vodio je 28:24.

Branilac prstena odigrao je izuzetno lošu drugu deonicu i trojkom Majkla Portera Džuniora u poslednjem napadu vodio na poluvremenu - 53:50.

Majkl Porter Džunior šutira preko Dianđela Rasela na utakmici Nagetsa i Lejkersa
Majkl Porter Džunior šutira preko Dianđela Rasela na utakmici Nagetsa i Lejkersafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

"Jezerdžije" su bolje otvorili treću četvrtinu i poveli sa devet razlike, ali je Nikola Jokić pogodio svoju prvu trojku i najavio veliki preoket.

"Probudio" se Džamal Mari sa pogocima u seriji i publika u Koloradu mogla je da se raduje sa dva poena plusa pred poslednju deonicu.

Džamal Mari šutira na utakmici Nagetsa i Lejkersa
Džamal Mari šutira na utakmici Nagetsa i Lejkersafoto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Lejkersi se nisu predavali, iako je Entoni Dejvis jedno vreme proveo na klupi i trpeo je bolove kada je doživeo težak udarac od Portera.

Gosti su parirali, rezultat je bio u egalu u poslednja tri minuta, ali je onda usledila već pomenuta završnica za konačnu radost domaćina.